Долар продовжить падати: аналітики дали прогноз курсу валют на найближчі дні

Курси долара і євро продовжують стрімко знижуватися. З понеділка, 10 лютого, американська валюта подешевшала на 12 копійок, а європейська — на 28 копійок.

Об этом сообщает Руспрес


Loading...


Так, 12 лютого НБУ встановив курси на рівні 24,42 грн за долар і 26,62 грн за євро. На готівковому ринку основні іноземні валюти з початку тижня також подешевшали на 5-15 копійок. В обмінниках долари можна здати в середньому по 24,35₴, а купити за 24,56 грн, євро здають по 26,54 грн, купують по 26,87₴


«Курс гривні стабільний у середу, 12 лютого, і тримається поблизу позначки 24,5 грн за долар, — розповів «ФАКТАМ» керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин. — Вчорашнє розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) підтвердило звуження попиту при запропонованої Мінфіном прибутковості паперів. Інвестори придбали гривневі ОВДП на суму понад 4,2 млрд₴ Тим самим вони показали, що не готові купувати облігації у великих обсягах з прибутковістю нижче 10%. При цьому всі розуміють, що при річній інфляції 3,2% Нацбанку доведеться і далі знижувати прибутковість, що буде тиснути на ставки ОВДП. Однак розміщення валюти було досить успішним. Ринок також «перетравлює» зміну глави Офісу президента.


Рух гривні супроводжується повідомленнями про те, що Євросоюз планує переглянути угоду про Зону вільної торгівлі з Україною у 2021 році. Крім того, уряду України і ЄС підписали нову програму підтримки електронного управління та цифрової економіки на 25 млн євро. Україна також планує повністю синхронізувати свою енергетичну систему з Європейською мережею системних операторів передачі електроенергії.


Ймовірно, на тлі цих подій в найближчій перспективі національна валюта збереже стабільні позиції і буде триматися на рівні 24,5 гривні за долар з спробами ослаблення”, — вважає Шевчишин.


Між тим інші експерти прогнозують у найближчій перспективі подальше зниження курсів долара і євро.


На поточну ситуацію в чому впливає валютна політика Нацбанку. Зокрема, в період з 3 по 7 лютого НБУ продав на міжбанківському валютному ринку 45 млн доларів, при цьому купив рекордну суму в нинішньому році — 362,5 млн доларів. Всього з початку року куплено 710,5 млн доларів, а продано — 295 млн.


В 2019-му Нацбанк купив на міжбанківському валютному ринку 8 млрд 462,6 млн доларів, а продав всього 529,23 млн доларів. Таким чином регулятор, з одного боку, збільшує валютні резерви країни, з іншого — стимулює зміцнення гривні.


Ще, вперше за багато років у вітчизняній банківській системі знизилася частка проблемних кредитів. Як повідомили в НБУ, за підсумками 2019 року обсяг проблемних кредитів в українських банках зменшився на 4,5% і на 1 січня 2020-го склав 48,4%. Серед основних факторів, що вплинули на ситуацію з кредитами, в НБУ назвали і зміцнення курсу гривні.


Раніше повідомлялося, що в Україні з січня 2020 року зростає курс долара. Ця тенденція, за прогнозами фахівців, продовжиться і в лютому: очікується ослаблення гривні, а американська валюта в Україні подолає позначку в 25 гривень.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/02/12/dolar-prodovzhyt-padaty-analityky-daly-prognoz-kursu-valyut-na-najblyzhchi-dni/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя